ŻYCZENIA WIELKANOCNE

(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,

z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,

a radość smutnym, rozprasza nienawiść,

usposabia do zgody i ugina potęgi(…)

Orędzie Wielkanocne

Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Do parafii należą: Dąbrowa Olbięcka, Dąbrowa Choiny, Kolonia Trzydnik, część Trzydnika Małego.

Ogólna liczba mieszkańców: 490

Odpust: Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych (24 maja)

Ostatnie misje parafialne: 2009 r.

Ostatnia wizytacja kanoniczna: 2014 r.

Rekolekcje parafialne: Adwent i Wielki Post

Obsada personalna:

Proboszcz: ks. mgr Stanisław Rząsa

Wyświęcony: 21 czerwca 1997 r.

Stanowisko proboszcza: od 2016 r.